Intramurals
2015 Intramural Basketball Schedule
Feb. 8 Time Home Visitor Score
Court 1 2:00 PM Staff Blue Madness 50-27
Court 2 2:00 PM Dream Chasers Playmakers 40-42
Court 1 2:45 PM No Name Just Game Team Blouses 41-38
Court 2 2:45 PM Sofa King Fresh Ghosthawks 32-37
Court 1 3:30 PM The Forgotten Whales Team Almanac 18-51
Court 2 3:30 PM Admission Impossible Salt and Pepper 25-32
         
Feb. 15 Time Home Visitor Score
Court 1 2:00 PM The Forgotten Whales Admission Impossible 37-33
Court 2 2:00 PM Team Almanac Sofa King Fresh 30-28
Court 1 2:45 PM Ghost Hawks Salt and Pepper 41-17
Court 2 2:45 PM Staff Team Blouses 42-44
Court 1 3:30 PM Dream Chasers No Name Just Game 25-31
Court 2 3:30 PM Blue Madness The Smokey Bears 0-1
    Make-up March 15th    
Feb. 22 Time Home Visitor Score
Court 1 2:00 PM Staff No Name Just Game 45-37
Court 2 2:00 PM Team Blouses Blue Madness 0-1
Court 1 2:45 PM Playmakers The Smokey Bears 56-28
Court 2 2:45 PM Team Almanac Admission Impossible 60-32
Court 1 3:30 PM Ghost Hawks The Forgotten Whales 46-24
Court 2 3:30 PM Salt and Pepper Sofa King Fresh 32-48
         
March 1 Time Home Visitor  
Court 1 2:00 PM Admission Impossible Sofa King Fresh 40-58
Court 2 2:00 PM Salt and Pepper The Forgotten Whales 34-37
Court 1 2:45 PM Team Almanac Ghost Hawks 38-47
Court 2 2:45 PM Staff The Smokey Bears 41-21
Court 1 3:30 PM Dream Chasers Team Blouses 33-43
Court 2 3:30 PM No Name Just Game Playmakers 39-40
         
March 22 Time Home Visitor  
Court 1 2:00 PM Team Almanac Salt and Pepper 0-1
Court 2 2:00 PM Sofa King Fresh The Forgotten Whales 36-26
Court 1 2:45 PM Ghost Hawks Admission Impossible 50-38
Court 2 2:45 PM Team Blouses The Smokey Bears 37-29
Court 1 3:30 PM Staff Playmakers 50-51
Court 2 3:30 PM Blue Madness Dream Chasers 42-44
         
March 29 Time Home Visitor  
Court 1 2:00 PM Dream Chasers The Smokey Bears 29-27
Court 2 2:00 PM No Name Just Game Blue Madness 30-39
Court 1 2:45 PM Team Blouses Playmakers 0-1
    CO-ED PLAYOFF    
Court 2 2:45 PM (1)Ghost Hawks (6)Admission Impossible 39-19
Court 1 3:30 PM (2)Team Almanac (5)Salt and Pepper 57-39
Court 2 3:30 PM (3)Sofa King Fresh (4)Forgotten Whales 38-42
         
         
    No Games 4-5 EASTER    
         
April 12 Time Home Visitor  
Court 1 2:00 PM Staff Dream Chasers 61-23
Court 2 2:00 PM The Smokey Bears No Name Just Game 25-31
Court 1 2:45 PM Playmakers Blue Madness 1-0
Court 2 2:45 PM  (2) Team Almanac (4)Forgotten Whales 45-35
         
    PLAY OFFS    
April 19 Time Home Visitor  
Court 1 2:00 PM (1) Ghost Hawks (2) Team Almanac  
Court 2 2:00 PM (2) Staff (7) The Smokey Bears  
Court 1 2:45 PM (3) No Name Just Game (6) Blue Madness  
Court 2 2:45 PM (4) Team Blouses (5) The Dream Chasers  
         
April 26 Time Home Visitor  
Court 1 2:00PM TBA (1) Winner of 4 vs 5  
Court 2 2:00 PM Winner of 2 vs 7 Winner of 3 vs 6  
Court 1 3:15PM Championship Game    
         
 

Spring 2015 Information:

Intramural Individual Entry Form (DOC)
Intramural Team Entry Form (DOC)
Intramural Emergency Card Form (DOC)
Intramural Liability Waver Form (DOC)
Raquetball Rules (DOC)
Raquetball Scorecard (DOC)
Tennis Rules (DOC)
Tennis Score Card (DOC)

 

2014 Flag Football Champions: Playmakers
Championship Game
Playmakers: 26
Team Blouses: 20

2014 Fall Tennis Champion
Brandon Pursifull

2014 Fall Racquetball Champion
Casey Seitz